
Zdravím, po čtyřech letech provozování zaplavených AKU jsem se rozhodl koupit PYLONTECH US5000. No, jak už to bývá, dobrá snaha musí být po zásluze potrestána. Takže se ráchám na internetu a hledám informaci, jakou že opravenou verzi FW displeje mám použít, aby se mi přestala objevovat E61 a současně jsem si „nedovezl“ jiný problém. Jak jsem zjistil, mělo by jít víceméně o známou chybu a s ohledem na čas, po který se tento typ střídače vyrábí, předpokládám, že již existuje nějaké spolehlivé řešení. Střídač: AXPERT King 5kW PAR-B, pod značkou PlusEnergy Baterka: PYLONTECH US5000 48V (výroba 26. 1. 2026) Propojení podle dokumentace PYL FW Střídač: U1 72 00 U2 102 71 U3 00 24 U4 01 21 Prosím, zda mě někdo může poradit jak postupovat nebo přímo nasměrovat na ověřené řešení pro daný typ střídače. Výrobní číslo střídače 92932203101084.
To je pořád samé: může přijít postih, hele, známe kolik dva případy postihu? Kdy ti lidi nejspíš dělali schválnosti, tak dostali postih, ale běžnému člověku s balkonovou nehlášenou s 3000-800Wp asi postih nepřijde, protože to po prvním nebo druhém varování vyřeší, co myslíš …
Není nic tak plošný co by tě mohlo sledovat natolik a bylo stoprocentně penetrovat úplně do všech domácností… ty platby reklamy dokonce i TV a vše ostatní, to můžeš poměrně efektivně a levně eliminovat, tohle můžeš eliminovat docela draze (baterkama). S tou manželkou to můžeš taky eliminovat celkem snadno když víš jak to funguje, navíc u Androidu prý to i odposlouchává mikrak, takže řešíte tvoji prostatu a ona ti to pak začne házet reklamy na léčiva;-) Navíc s tou reklamou to každý ví a je to čistě byznys, nic na pozadí… Kdybys věděl za kolik já nakupuju data nebo jiný věci tak to bys teprv čuměl. Ale nemyslím si že v současné době je online EM levnější než zaplatit odečítačE - to je podle mého názoru špatná ekonomická úvaha. Kdyby tomu tak bylo, tak by nebyly potřeba dotace, nemyslíš? :-)) k tomu nepotřebuješ ani tvrdý data, to je jasný jak facka. Aktuálně platí, že do poloviny roku 2027 mají být instalovány chytré elektroměry všem domácnostem s ročním odběrem nad 6MWh a do konce roku 2032 všem ostatním. Výměnu vám samozřejmě distributor ohlásí předem, ale jak už jsem zmínil nedá se odhadnut zda to třeba zrovna u vás bude například už v druhé polovině roku 2027, což je relativně za krátkou dobu, a nebo až v některém následujícím roce. Čekat 12 let až každému vyprší doba výměny se tedy při těchto výměnách nebude. ;) Jo a spalovaky taky končí… a co teprv tepelný koule. Mám na to jiný názor (nestihne se to, bude to prodlouženo, budou výjimky), ale to je šumák
@Soban , Žádný dodaný materiál neboli dodaný vruty nejsou - ale jen 6x plastový pady za 250 (po slevách na temu) na 1 FVP - v krabici - ani u výrazně dražší jsem vruty neviděl Musíš si rozkliknout ten první odkaz, ta moje přidaná fotka je jenom Výstup porady Ai - nejspíš nějaký scifi a u toho Číňana že jsem to právě nenašel navíc co jsem našel tak bylo trochu jiný a trochu drahý a proto mě napadlo jestli to nikdo neřešil ale je pravda že tady asi není RV fórum Koukal si se na ten držák nebo jak to myslíš zevnitř vozidla? To přeci nechceš vertikálně provrtat střechu, když to má vydržet desítky let !!!??? Lepí se to mamutem na rovnou soudržnou střechu, ale předtím se to našroubuje do toho držáku, takže si myslím že se potom připlácne panel s držákem lepidlem na střechu, zatím jsem to nedělal, musím počkat až nebude takový hic nebo bych shořel Od chytré slovníkové databáze ráda proti ukradení byla protáhnout řetízkem rám FVP ALE TO NEŘEŠÍM, ZKRÁTKA JSEM TO CHTĚL ELEGANTNĚ UCHYTIT TĚMITO VRUTY KTERÉ MAJÍ PÁR PROCENT MENŠÍ ŠANCI, ŽE JE KDEJAKÝ JOUDA ODŠROUBUJE – ALE HODNĚ BLBĚ SE SHÁNĚJÍ MYSLÍM Jasně že ten byt si každý sežene, ale většinou ho nemá u sebe takže tam musí dvakrát a to už si každý rozmyslí, navíc může být na kameře dvakrát a tak dále / taky mu tam můžeš nechat pozdrav na střeše: “sýr vyletí ptáček jsi na kameře kámo “ Já myslím že už se tam podruhý s pin-Torx-bitem nebude vracet …;-)
Můžou, nemusí, krátí si tím příjmy. To spousta lidí kteří jsou zaměstnanecké poměru – v závislé činnosti, moc nechápe má poněkud náhled na svět, někdy se tomu říká tunelové vidění (Cyril Höschl:/) Ne, fotky jsem dávat nemusel (GasNet, ČezD), ani při samoodečty - že tam je návodně že máš dát fotky ještě neznamená že musíš, pokud se chováš standardně tohle většina lidí neví: musí jenom umřít, 80% lidí si dovozuje že něco musí —- ale neeee - nemusí :-) Navíc, normální člověk nepodává žádný samo odečty, prostě má jednou za rok periodicky odečet a nic neřeší akorát zálohy a přeplatky, natož aby se v tom nimral V podstatě a budu se opakovat tady v tomto kousku planety musíš za urč.podmínek jenom jednu věc, a to platit zdravotní pojištění. I ty daně přijme platit vůbec nemusíš když víš jak na to. A příjmů můžeš mít mega mega roč. Nevím jak přes 5M, to není můj případ :/) Ps: že máš nulový odběr s tím offline elektroměrem oni vůbec nezjistí, zjistí akorát roční spotřebu pokud nehlásíš samoodečty… A když optimali tak ČezD mají kontrolní mechanismy ale když to spočítáš tak to prostě se vejde, tak to pustí ručně. Pokud nahlásíš něco co je > jistič X čas, tak to nepustí anebo jen velmi neochotně… I to jsme řešili a vysvětlit že jistič pustí 1,4 nádobek v normě dalo práci… Měření protože pak optimalizovat což může dělat dobrý balík, kolik, to psát nemůžu, protože už by to mohlo být jakože nikoliv malá nebo tak něco haha (ale distributor nic nepřichází, takže tomuto je úplně šumák). Vlastně přichází, existuje metoda, jak horou na stálým platu, a ten je u vysokých sazeb docela mastný, ale to taky psát nebudem tady
Pokud budeš mít přifázovaný hybrid a dostaneš měření na tu přípojku z DS není problém.Ten měnič bude dávkovat energii podle zadání a kabel múžeš použít na tok energie oběma směry.Najdi si schéma zapojení od Deye nebo Solaxu, tam to uvidíš.
Tady dole na vychod od Mnichova teplota ve stínu 42,6°C včera po obědě. Turnaj děti včera ve 14,30 přerušený a cca 700lidi najednou šlo na koupaliště Pokračování turnaje již ve stínu v 18,30 a teplota 39°C a poslední zápasy pri umělém osvětlení 21,30 a úplně poslední kolo základních skupin dnes rano 8,00... Následuje play-off. Teplota nyni 34,6°C ale začal foukat fajnový větřík asi to horké sevření povolí Sudy s pivem z Plzně došli v české komunitě včera ve 20,30 :D Náš Transit jako zdroj energie pro ledničky, pípu, ventilátory a vse celé České komunity s cca 100 hlavami včetně dětí obstál na jedničku 😀 Výpadek energie pouze jednou bez vysvětlení a chyby ale opětovně zapnutí zásuvek bez problémů. Trvalý odběr z transita nepřesahuje 1300W Jirka má za odměnu těch par piv zdarma
Italové jsou velcí paliči fosilu.Přitom výtĕžnost z FV mají o 1/3 vĕtši než my.Nepochopim...Přes den maji FV energii velmi levnou. Screenshot_20260628_081200_Electricity Maps.jpg
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Date | Sun time | astronomical twilight begin [ ? ] | nautical twilight begin [ ? ] | civil twilight begin [ ? ] | sunrise | transit | sunset | civil twilight end [ ? ] | nautical twilight end [ ? ] | astronomical twilight end [ ? ] |
| 28.6 | 16 hrs, 11 min | - | 03:02:56 | 04:04:24 | 04:47:17 | 12:53:16 | 20:59:16 | 21:42:09 | 22:43:36 | - |
| 29.6 | 16 hrs, 11 min | - | 03:03:44 | 04:05:00 | 04:47:49 | 12:53:28 | 20:59:07 | 21:41:57 | 22:43:13 | - |
| [DST] | - 41 sec | - | + 48 sec | + 36 sec | + 32 sec | + 12 sec | - 9 sec | - 12 sec | - 23 sec | - |
| 30.6 | 16 hrs, 10 min | - | 03:04:36 | 04:05:39 | 04:48:24 | 12:53:40 | 20:58:56 | 21:41:41 | 22:42:45 | - |
| [DST] | - 46 sec | - | + 52 sec | + 39 sec | + 35 sec | + 12 sec | - 11 sec | - 16 sec | - 28 sec | - |
| 1.8 | 15 hrs, 8 min | 02:53:31 | 03:55:34 | 04:44:43 | 05:22:19 | 12:56:20 | 20:30:21 | 21:07:56 | 21:57:06 | 22:59:09 |
| [DST] | - 1 hrs, 2 min | + 53 min, 31 sec | + 50 min, 58 sec | + 39 min, 4 sec | + 33 min, 55 sec | + 2 min, 40 sec | - 28 min, 35 sec | - 33 min, 45 sec | - 45 min, 39 sec | + 20 hrs, 59 min |
| 1.9 | 13 hrs, 27 min | 04:09:33 | 04:53:10 | 05:33:22 | 06:06:19 | 12:49:59 | 19:33:39 | 20:06:36 | 20:46:48 | 21:30:25 |
| [DST] | - 1 hrs, 40 min | + 1 hrs, 16 min | + 57 min, 36 sec | + 48 min, 39 sec | + 44 min, 0 sec | - 6 min, 21 sec | - 56 min, 42 sec | - 1 hrs, 1 min | - 1 hrs, 10 min | - 1 hrs, 28 min |
| 1.10 | 11 hrs, 39 min | 05:03:32 | 05:41:12 | 06:18:07 | 06:49:40 | 12:39:38 | 18:29:36 | 19:01:09 | 19:38:04 | 20:15:44 |
| [DST] | - 1 hrs, 47 min | + 53 min, 59 sec | + 48 min, 2 sec | + 44 min, 45 sec | + 43 min, 21 sec | - 10 min, 21 sec | - 1 hrs, 4 min | - 1 hrs, 5 min | - 1 hrs, 8 min | - 1 hrs, 14 min |
| 1.11 | 9 hrs, 51 min | 04:50:01 | 05:26:54 | 06:04:27 | 06:37:40 | 11:33:33 | 16:29:26 | 17:02:39 | 17:40:11 | 18:17:04 |
| - 1 hrs, 48 min | + 46 min, 29 sec | + 45 min, 42 sec | + 46 min, 20 sec | + 48 min, 0 sec | - 6 min, 5 sec | - 1 hrs, 0 min | - 58 min, 30 sec | - 57 min, 53 sec | - 58 min, 40 sec | |
| 1.12 | 8 hrs, 31 min | 05:28:34 | 06:06:50 | 06:46:49 | 07:23:15 | 11:38:58 | 15:54:41 | 16:31:07 | 17:11:05 | 17:49:22 |
| - 1 hrs, 20 min | + 38 min, 33 sec | + 39 min, 56 sec | + 42 min, 22 sec | + 45 min, 35 sec | + 5 min, 25 sec | - 34 min, 45 sec | - 31 min, 32 sec | - 29 min, 6 sec | - 27 min, 42 sec | |


